Čas čítania:4 Minúta, 20 Druhý

Vždy ste sa pýtali, prečo sú kúpele Slovinsko také obľúbené po celom svete?

Slovinsko sa môže zdať ako malá zelená bodka na mape sveta uprostred Európy. Táto krajina nikdy neprestane udivovať turistov, pretože je obdarená nedotknutou prírodou a vynikajúcou wellness a kúpeľnou ponukou. 

Napriek svojej malej rozlohe sa v krajine nachádza množstvo minerálnych a prírodných prameňov. To znamená, že aj tí najnáročnejší hostia si určite nájdu kúpele a wellness, ktoré vyhovujú ich vkusu a preferenciám. 

Rimania boli prví, ktorí spoznali zdravotné účinky miestnych vôd. Zaslúžili sa aj o rozvoj vysoko kvalitných termálnych prameňov, sáun a kúpeľov, z ktorých niektoré sa používajú dodnes. 

Wellness a kúpeľná turistika má v krajine dlhú a zaujímavú tradíciu. Záznamy o kúpeľoch pochádzajú z roku 1228 a v roku 1767 sa oficiálne objavili bazény, ktoré sprevádzali penzióny.

Prečo je kúpeľný turizmus v Slovinsku populárny?

Kúpeľný a wellness cestovný ruch je dnes jediným odvetvím, ktoré nepocítilo negatívne dôsledky recesie. Namiesto toho sa v priebehu rokov ďalej rozvíjala a rástla.

V skutočnosti sú za tým tri kľúčové dôvody.

Prvou je, že kúpeľné a wellness ponuky sú vám k dispozícii vždy, bez ohľadu na počasie počas roka. 

Kúpele Slovinsko
Kúpele Slovinsko ponúka relax a plávanie v bazénoch

Po druhé, povedomie o holistickom a zdravom životnom štýle je v súčasnosti nielen na vzostupe, ale stáva sa aj trendom v novej normálnej dobe. Rozsiahly výber produktov, liečebných postupov a cvičení z rôznych častí sveta sa v súčasnosti stal ľahko dostupným. V podstate sa dá povedať, že takmer každý si dnes uvedomuje dôležitosť duševnej pohody a vyváženej stravy. 

Do tretice a rozhodne nie na poslednom mieste, populácia v Európe už nestarne, čo znamená, že je vyššia potreba riešiť zdravotné problémy spojené so starnutím. 

Navyše, kto by nechcel vyzerať nádherne a zostať čo najdlhšie fit a cítiť sa zdravý a silný po celý život? 

Dobrou správou je, že viac ako 130 vybraných wellness a kúpeľných centier v Slovinsku vám to teraz umožní a ponúka rozmanitý a exkluzívny výber procedúr pre telo, myseľ a krásu. V krajine sa nachádza približne 87 prírodných termálnych prameňov s teplotou vody od 32 do 73 stupňov Celzia. 

Počas návštevy krajiny môžete v týchto kúpeľoch a prameňoch očakávať tú najlepšiu úroveň rozmaznávania a relaxácie, od kozmetických a estetických procedúr plných pôžitku a uvoľnenia až po terapie zamerané na rehabilitáciu a zotavenie.

Ak stále nie ste presvedčení, nižšie uvádzame niekoľko hlavných dôvodov, prečo si vybrať slovinské kúpele pre potešenie, relaxáciu a lepšie zdravie:

Vodná zábava pre celú rodinu

Kúpele v Slovinsku majú množstvo vnútorných a vonkajších vodných plôch, ktoré sú ideálne na kúpanie bez ohľadu na ročné obdobie. Ponorte sa do vodného sveta termálnych aquaparkov s napínavými toboganmi a rôznymi vodnými atrakciami, ktoré vám a celej vašej rodine poskytnú iný druh dobrodružstva. 

Kúpele Slovinsko ponúka vodnú zábavu pre celú rodinu
V kúpele Slovinsko k dispozícii sú aktivity pre celú rodinu

Oddych uprostred prírody 

Zdravotné strediská a kúpele sú inšpirované prírodou. Koniec koncov, bolo opakovane overené a dokázané, že využívanie prírodných liečivých faktorov dostupných v miestnom prostredí môže prospieť celkovej pohode a zdraviu človeka.

Liečivé bahno zo soľnej panvy a iné peloidy, ktoré sú často obohatené o minerály, sa môžu používať na estetické, relaxačné a terapeutické účely. 

YouTube video
Wellness Spa centrum v Thermana Laško

Inhalácie blahodarných aerosólov, ako sú bylinné inhalácie, môžu pomôcť vyčistiť dýchacie cesty a sú ideálne na uvoľnenie.

Rašelina je ďalším neoceniteľným bohatstvom lesných mokradí v horách s priaznivými účinkami na rôzne zdravotné problémy a často sa pridáva do kúpeľov. 

Na druhej strane, jemný morský vánok v kombinácii so sviežim horským vzduchom môže mať výrazný pozitívny vplyv na zlepšenie zdravia a pohody človeka. 

Napokon, bohatstvo minerálnych, termálnych a iných druhov blahodarných vôd už vedecky dokázalo, že prispieva k zlepšeniu pohody a zdravia. 

Jedinečné rozmaznávanie pre každého v každom veku 

V slovinských kúpeľoch si každý nájde niečo, čo mu umožní na pár hodín vypnúť a načerpať nové sily. V ponuke je množstvo programov, ktoré vyhovujú každému individuálnemu záujmu a každej generácii, takže si môžete dopriať dokonalý relax bez ohľadu na vek.

Slovinská pohostinnosť na najvyššej úrovni 

Kúpele a liečebné domy v Slovinsku dýchajú okolitým prostredím. Miestni obyvatelia sa s vami radi podelia o všetko, čo majú. Môžete sa tešiť na úžasné gastronomické zážitky s milým miestnym nádychom. 

Vzrušujúce aktivity v prírode 

Nordic walking, cyklistika a beh sú len niektoré z mnohých outdoorových aktivít, ktoré môžete vyskúšať priamo v blízkosti kúpeľných stredísk v krajine. Kúpeľné strediská sú obklopené sviežimi oblasťami, ktoré vám môžu poskytnúť dokonalú príležitosť stráviť čas so svojimi blízkymi na čerstvom vzduchu, ďaleko od veľkého davu ľudí a bežných aktivít. 

Rozmaznávajte svoje telo a uvoľnite svoju myseľ

Počúvajte svoje telo, seba a hlas vo svojom vnútri. Doprajte si vzrušujúcu cestu zmyslov, keď sa budete rozmaznávať v kúpeľoch a prebudíte sa v duchu pohody a spokojnosti so sebou samým. 

Zaručená bezpečnosť

Slovinské kúpele a sanatóriá si viac ako dobre uvedomujú, že dôvera je mimoriadne dôležitá. Preto dbajú na to, aby dodržiavali všetky odporúčania týkajúce sa hygienických protokolov a noriem, aby ste zažili maximálnu bezpečnosť. 

Keď sa nabudúce budete chcieť cítiť ako sprievodca a zažiť blahodarné účinky pre svoje telo a myseľ, návšteva najlepších slovinských kúpeľov vám určite poskytne všetky tieto úžasné pôžitky a ešte viac!

Z rovnakej kategórie: