Čas čítania:2 Minúta, 3 Druhý

Pláž v Brele – Pláž Punta rat

Táto pláž je symbolom Brely a patrí medzi najkrajšie v tejto časti Jadranu. Pláž je kamienková, no v kontakte s morom tvorí povrch jemný piesok. Má ľahký prístup k vode a je dobre viditeľný. Preto je veľmi obľúbený na dovolenky s deťmi, no navštevujú ho aj mnohí ďalší. Na pláži totiž od roku 2007 hrdo veje modrá vlajka. Svedčí o tom aj čistota a vybavenie pláže. Rozvinutý je aj cestovný ruch. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a reštaurácií. Je vhodné poukázať na mnohé stojany pre detské kaskadérske kúsky v mori a na pláži. Samozrejme ponuka zmrzlín je špičková. Vaše deti si to tu užijú.

Pláž Punta rat - Brela, Chorvátsko
Pláž Punta rat, Brela

Rajská pláž – ostrov Rab

Ostrov Rab má veľa pláží a ročne ho navštívi naozaj impozantný počet hostí. Jedna z lepších pláží pre rodiny s deťmi v Chorvátsku je Paradise Beach v Lopare. Pláž zdobí jemný piesok, plytké a čisté more. Pozdĺž pláže je hustý borovicový les, ktorý ponúka prirodzený tieň, keď je slnko najsilnejšie.

Rajská pláž - ostrov Rab, Chorvátsko
Rajská pláž na ostrove Rab je jednou z najlepších pre rodiny s deťmi v Chorvatsku

Je to dlhá pláž – aj kilometer a pol – takže na mnohých miestach nájdete všetky rekvizity potrebné na plné vychutnanie a hru v mori a na pláži. Deti si tu prídu na svoje, zatiaľ čo ich rodičia sa bezstarostne opaľujú pri zvukoch mora. Rovnako ako vyššie spomínaná pláž v Brele, aj Paradise Beach má modrú vlajku. Na záver ešte vyzdvihneme mnohé ihriská pre deti, preto je vhodné, ak cestujete s najmenšími členmi rodiny.

Biograd na Moru – Pláž Dražica

Ak chcete ísť s deťmi k moru, určite zvážte túto pláž. Pláž Dražica je hlavnou mestskou plážou, je veľmi dlhá a po celej dĺžke pláže je upravená promenáda a borovicový les, ktorý poskytuje potrebný tieň.

YouTube video
Pohľad na pláž Dražica, Biograd na moru

Okrem tieňa je pláž vhodná aj pre rodiny s deťmi kvôli kolotoču pre deti a mnohým ďalším zábavným aktivitám. A táto pláž má hrdú modrú vlajku. Pre dobrú detskú zábavu a neustále hranie je na pláži okrem spomínaného kolotoča zriadená šmykľavka.

Ďalšia pláž pre rodiny s deťmi – Soline – Ostrov Hvar

Pláž Soline sa nachádza v rovnomennej zátoke na ostrove Hvar vo Vrboske. Hoci ide o najmenšie turistické miesto na Hvare, pláž Soline je najvhodnejšia pre rodiny s deťmi. Samozrejme, môžu sem prísť aj iní, ale ak ste rodič, ktorý hľadá pláž na rodinnú dovolenku, zvážte pláž Soline.

Z rovnakej kategórie: