Čas čítania:4 Minúta, 42 Druhý

V Japonsku je toľko neuveriteľných vecí. Od ich pútavej kultúry, malebných historických destinácií až po chutné jedlo – nebudete sklamaný, kamkoľvek sa už rozhodnete ísť. Podľa miestnych obyvateľov sú však nasledujúce japonské mestá najlepšie a tu sú dôvody prečo!

Kjóto

Hlavné mesto Japonska na viac ako tisíc rokov, mesto Kjóto si udržiava svoju lákavú krásu, pretože tiež prijíma a víta súčasnejšie trendy. Miestni obyvatelia sa zhodujú, že mesto je v pohode, pretože poskytuje ľahký prístup k mnohým ďalším rovnako úžasným cieľom.

Kiyomizu de la mp, Kjóto, Japonsko
Chrám Kiyomizu-dera je najslávnejším chrámom Kjóto (Japonsko)

Klasické a krásne mesto je úžasným miestom na objavovanie. Čaká tu na vás množstvo jedinečných japonských dobrodružstiev. Môžete sa zahryznúť na trhu Nishiki alebo sa opaľovať v nádherných zvukoch stromov v bambusovom lese Sagano, keď sa kývajú vo vetre. 

Kjóto je tiež dokonalým miestom, kam ísť, ak hľadáte miestne tipy. Miestni tiež odporúčajú, aby ste sa zastavili pri budove Kjótskej stanice. Komplex je plný stoviek reštaurácií a je tiež miestom, kde si cestujúci aj miestni obyvatelia pochutnávajú na večeri a obede. 

Ak plánujete nejaký čas zostať v Kjóte, je to veľké rozhodnutie. Mesto je však tiež skvelým miestom na začatie celodenného výletu v Japonsku. Podľa miestnych by ste len ťažko stihli vlak, ktorý vás vyvezie do Osaky.

Ako hlavné mesto dezertov môžete očakávať, že v Kjóte uspokojíte svoje mlsné jazýčky. Existuje veľa sladkých pôžitkov, ktoré by ste určite milovali. Napríklad Kjótska stanica slúži ako domov palacinky, ktorá je presne taká, ako naznačuje jej názov!

Osaka 

Osaka, ako oficiálne hlavné mesto gastronómie v Japonsku, je dynamické a zábavné miesto, ktoré by ste si nikdy nemali nechať ujsť. Rozsiahly výber jedál a intenzívna energia mesta znamenajú len to, že celá vaša osobnosť bude plne spokojná.

Osaka, Japonsko
Osaka (Japonsko) v noci

Je zrejmé, že v meste je jedlo to najlepšie, čo môžete robiť, pretože toto je najlepší raj pre jedlo. Podľa miestnych obyvateľov je Osaka známa tromi špeciálnymi druhmi jedál. Patrí sem kushikatsu alebo vyprážané mäso, zelenina a ryby na paličkách; takoyaki alebo vyprážané guľky chobotnice;  alebo okonomiyaki teda palacinky v japonskom štýle. 

Kam by ste teda mali ísť, ak si chcete počas pobytu v Osake pochutnať na lahodnej večeri? Miestni tvrdia, že štvrte Shinsaibashi alebo Dotonbori si zaslúžia miesto v zozname všetkých gastro-milovníkov. Zabavíte sa aj pri prechádzke trhu Kuromon Ichiba. 

Okrem jedla je tu však aj veľa skvelých atrakcií, ktoré môžete navštíviť a vidieť. Aj keď nie sú také populárne ako Tokio alebo Kjóto, preskúmanie tohto mesta vám určite poskytne úžasné chvíle, pretože existuje veľa vecí, ktoré môžete vyskúšať. Miestni obyvatelia dôrazne odporúčajú akvárium v Osake, ktoré je jedným z najväčších akvárií na svete. Miestni ho tiež odporúčajú navštíviť skôr v priebehu dňa, aby ste na danom mieste strávili viac času. Odporúčajú tiež Múzeum histórie v Osake, pretože o Osake je najlepšie sa dozvedieť čo najviac. Miestni tiež tvrdia, že z miesta sa naskytá panoramatický výhľad na neďaleký hrad Osaka.

Tiež si nenechajte ujsť článok s názvomNajlepšie jedlá v Budapešti„.

Tokio 

Jednoducho neexistuje nudný okamih, keď sa túlate po Tokiu. 23 mestských častí alebo štvrtí má každému čo ponúknuť. Okrem toho, že Tokio predstavuje dynamickú kombináciu súčasnosti, minulosti a budúcnosti, je aj smršťou všetkých zvukov a pamiatok, aké si kedy dokážete predstaviť.

YouTube video
Video: Malý slovenský vlog z Japonska. Prečo vlog? Prečo z Japonska? A prečo o nezvyčajných témach?

Pri spoznávaní mesta vám nikdy nedôjde vzrušenie. Medzi aktivity, ktoré musíte v Tokiu vyskúšať, patria prechádzky po pokojných dláždených uliciach obklopujúcich svätyňu Meiji a stolovanie v reštaurácii Robot kaleidoscope. A najlepšie na tom je, že nech vás nohy zavedú kamkoľvek, môžete ostať pokojný, keď budete vedieť, že Tokio je jedno z najbezpečnejších miest na svete.

Podľa miestnych obyvateľov by si návštevníci Tokia nikdy nemali nechať ujsť bláznivé a skutočne šialené farebné trendy v móde v štvrtiach ako Shibuya a Harajuku. Tieto oblasti bývajú zdrvujúce, takže dbajte na rady miestnych obyvateľov. Keď ste v Harajuku, miestni obyvatelia tiež odporúčajú vziať si pohár piva v Harajuku Taproom, jednej z najlepších výčapov piva v meste.

Miestni obyvatelia sa tiež zhodujú, že Tokio je najlepším miestom, kde môžete byť, keď chcete jesť ramen. Tvrdia, že je veľmi populárne večerať v japonských sieťových reštauráciách, ako sú Ichiran a Yoshinoya Ramen. Ak neviete, ľudia z rôznych kútov sveta idú do Ichiranu len kvôli tomu, aby usrkávali tonkotsu alebo vývar z bravčových kostí. 

Jokohama

Jokohame sa darilo aj po náročných dňoch veľkého zemetrasenia na Kantone a devastácii mesta počas druhej svetovej vojny. V dnešných dňoch sa stalo ohromujúcim prístavným mestom plným zábavných vecí, skvelého stravovania a vzrušujúceho nočného života. 

Jokohama, Japonsko
Mrakodrapy v japonskej Jokohame

Mesto sa môže pochváliť aj krásnymi. Od zmeny mierky Yokohama Landmark Tower, ktorá je domovom najrýchlejšieho výťahu v Japonsku, až po jazdu na Cosmo Clock 21, kolosálnom dúhovom ruskom kolese, nájdete v meste množstvo príležitostí na neskutočný výhľad.. 

K dispozícii sú tiež miestne informácie, ktoré vás čakajú, keď budete opäť na pevnej zemi. Miestni obyvatelia odporúčajú vyskúšať tehlový sklad v Jokohame, ak hľadáte jedinečnejšiu pamiatku. Tiež hovoria, že tento sklad sa líši od iných nákupných centier, ktoré uvidíte po celú dobu strávenú v Japonsku. 

Ak chcete preskúmať okrajové časti Jokohamy, nezabudnite nastúpiť na vlak shinkansen alebo bullet pre pohodlnejší celodenný výlet. V Jokohame miestni odporúčajú uprednostniť konzumáciu rezancov a ramen. Stanica Yokohama je ideálnym miestom na vyskúšanie rezancov, kde tradícia skupinovej harmónie alebo wa povzbudzuje ku kráse vo verejnej oblasti. Reštaurácie na stanici Yokohama vás môžu zasýtiť všetkými druhmi rezancov, od soba po ramen a udon, a len za pár dolárov si môžete vychutnať vynikajúci obed.

Nezabudnite navštíviť tieto japonské mestá, aby ste v Japonsku mali čo najlepší zážitok!

Z rovnakej kategórie: